Skrzypce Pengano SI Dark (1)

Skrzypce Pengano SI Dark

ładowanie

Dostępne opcje

Wybierz opcje
Rozmiar Skrzypiec
 • Anuluj
 • 4/4
 • 3/4
 • 1/2
 • 1/4
 • 1 350,00
  PLN
  za
  szt.
  Producent: Pengano
  szt.
  ładowanie

  Produkt niedostępny w tej liczbie

  Dostępna ilość:

  Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

  Skrzypce Pengano SI Dark

  Dobre skrzypce fabryczne robione na staro o pięknym rubinowym lakierze i bardzo ładnie widocznych słojach drewna jaworowego. Na wyposażeniu strunociąg Wittner Ultralight z mikrostroikami, hebanowy podbródek, kołki, fabryczne struny i podstawek. W zestawie smyczek drewniany z żabką hebanową oraz futerał w kształcie instrumentu z kieszenią na nuty, schowkiem i miejscem na dwa smyczki.

  W tym modelu zastosowano jeszcze lepsze materiały niż w cenionym modelu Start. Oprócz wszystkich zalet poprzednika na uwagę zasługuje wyjątkowo szlachetne brzmienie jak na tą klasę instrumentu, bardzo dokładne wykonanie i wyjątkowo piękne wykończenie w ciemnej tonacji.

  Precyzja wykonania jak na tanie skrzypce uczniowskie jest bardzo wysoka. Przekłada się to na łatwość gry i nauki. Polecam ten model początkującym, bo dokładność wykonania powoduje, że skrzypce te lepiej stroją i dużo łatwiej wydobywają pożądany dźwięk. Także zmęczenie ręki jest dużo mniejsze. Można ćwiczyć z prawdziwą przyjemnością, oraz łatwiej i szybciej osiągać kolejne poziomy nauki gry.

  Następna sprawa to jakość osprzętu. Zastosowany niemiecki strunociąg Wittner z mikrostroikami oraz kołki hebanowe sprawiają, że strojenie jest dużo łatwiejsze, a prawidłowy strój jest długo utrzymywany. Hebanowy podbródek daje dobre oparcie i nie powoduje przebarwiania. Malowane podbródki tańszych skrzypiec często są powodem alergii, a tu nie powinno być problemów. Nawet na takich drobiazgach jak kalafonia nie oszczędzano i jest w komplecie dobra amerykańska kalafonia Lertom.

  Trwałość. Instrument jest zbudowany bardzo solidnie. Na chwytni widać z bliska słoje twardego drewna, a nie zwykłą masę z tworzywa lub wosku. Nawet przy dość długim ćwiczeniu nie zrobią się więc tak łatwo wgniecenia i nie wyłonią się brzydkie łaty jasnego drewna spod spodu. Dzięki jakości mikrostroików i folgi nie będzie problemu z puszczającymi gwintami. Nie ma także tak popularnych problemów jak krzywienie prętów czy samoczynne wypadanie włosia ze smyczka.

  Futerał. Niby wygląda podobnie jak w tanich skrzypcach, ale są spore różnice. Futerały te są lepiej wykonanie i z lepszych materiałów. Są nieco większe, co pozwala na umieszczenie dodatkowych akcesoriów. Wewnętrzne profile są starannie rozplanowane i przemyślane. Rączka i jej mocowanie jest dużo lepszej jakości. Futerał jest bardziej bezpieczny dzięki zastosowaniu gąbki na zewnętrznych elementach, nawet na kieszeni. Jest lepsza ochrona przed zmianami temperatury i wilgotności. Suwaki chodzą zdecydowanie lepiej i są bardziej trwałe. Podniesiono także ergonomię dzięki możliwości noszenia na cztery sposoby: odpinany pasek na ramię, odpinane regulowane szelki, rączka pozioma i rączka do noszenia pionowego np. w tłoku komunikacyjnym. Pokrowiec wyposażono w nóżki do postawienia, więc nie przewraca się łatwo i nie brudzi od spodu.

  Polecam ten instrument do nauki i gry amatorskiej. Jakość i trwałość typowa dla niemieckiej firmy i przygotowanie instrumentu do gry przez najlepszych polskich lutników, to na prawdę dobre połączenie.

  Powiązane produkty
  Skrzypce Black Panther
  Skrzypce Black Panther
  350,00 PLN
  Skrzypce Pengano S Light
  Skrzypce Pengano S Light
  1 100,00 PLN
  Skrzypce Stentor II 1500
  Skrzypce Stentor II 1500
  955,00 PLN
  Skrzypce Sandner SV-2
  Skrzypce Sandner SV-2
  780,00 PLN
  Skrzypce leworęczne Pengano
  Skrzypce leworęczne Pengano
  799,00 PLN
  A.Salvatini 725 Jasne
  A.Salvatini 725 Jasne
  990,00 PLN
  Skrzypce Stentor Conservatoire
  Skrzypce Stentor Conservatoire
  1 570,00 PLN
  Skrzypce Pengano Antyk Plus
  Skrzypce Pengano Antyk Plus
  1 499,00 PLN
  Skrzypce Pengano Antyk I Plus
  Skrzypce Pengano Antyk I Plus
  1 999,00 PLN
  Skrzypce manufakturowe Padva
  Skrzypce manufakturowe Padva
  1 799,00 PLN

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

  Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl