Skrzypce Pengano SI Dark (1)

Skrzypce Pengano SI Dark

ładowanie

Dostępne opcje

Wybierz opcje
Rozmiar Skrzypiec
 • Anuluj
 • 4/4
 • 3/4
 • 1/2
 • 1/4
 • 1 350,00
  PLN
  za
  szt.
  Producent: Pengano
  szt.
  ładowanie

  Produkt niedostępny w tej liczbie

  Dostępna ilość:

  Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

  Skrzypce Pengano SI Dark

  Dobre skrzypce fabryczne robione na staro o pięknym rubinowym lakierze i bardzo ładnie widocznych słojach drewna jaworowego. Na wyposażeniu strunociąg Wittner Ultralight z mikrostroikami, hebanowy podbródek, kołki, fabryczne struny i podstawek. W zestawie smyczek drewniany z żabką hebanową oraz futerał w kształcie instrumentu z kieszenią na nuty, schowkiem i miejscem na dwa smyczki.

  W tym modelu zastosowano jeszcze lepsze materiały niż w cenionym modelu Start. Oprócz wszystkich zalet poprzednika na uwagę zasługuje wyjątkowo szlachetne brzmienie jak na tą klasę instrumentu, bardzo dokładne wykonanie i wyjątkowo piękne wykończenie w ciemnej tonacji.

  Precyzja wykonania jak na tanie skrzypce uczniowskie jest bardzo wysoka. Przekłada się to na łatwość gry i nauki. Polecam ten model początkującym, bo dokładność wykonania powoduje, że skrzypce te lepiej stroją i dużo łatwiej wydobywają pożądany dźwięk. Także zmęczenie ręki jest dużo mniejsze. Można ćwiczyć z prawdziwą przyjemnością, oraz łatwiej i szybciej osiągać kolejne poziomy nauki gry.

  Następna sprawa to jakość osprzętu. Zastosowany niemiecki strunociąg Wittner z mikrostroikami oraz kołki hebanowe sprawiają, że strojenie jest dużo łatwiejsze, a prawidłowy strój jest długo utrzymywany. Hebanowy podbródek daje dobre oparcie i nie powoduje przebarwiania. Malowane podbródki tańszych skrzypiec często są powodem alergii, a tu nie powinno być problemów. Nawet na takich drobiazgach jak kalafonia nie oszczędzano i jest w komplecie dobra amerykańska kalafonia Lertom.

  Trwałość. Instrument jest zbudowany bardzo solidnie. Na chwytni widać z bliska słoje twardego drewna, a nie zwykłą masę z tworzywa lub wosku. Nawet przy dość długim ćwiczeniu nie zrobią się więc tak łatwo wgniecenia i nie wyłonią się brzydkie łaty jasnego drewna spod spodu. Dzięki jakości mikrostroików i folgi nie będzie problemu z puszczającymi gwintami. Nie ma także tak popularnych problemów jak krzywienie prętów czy samoczynne wypadanie włosia ze smyczka.

  Futerał. Niby wygląda podobnie jak w tanich skrzypcach, ale są spore różnice. Futerały te są lepiej wykonanie i z lepszych materiałów. Są nieco większe, co pozwala na umieszczenie dodatkowych akcesoriów. Wewnętrzne profile są starannie rozplanowane i przemyślane. Rączka i jej mocowanie jest dużo lepszej jakości. Futerał jest bardziej bezpieczny dzięki zastosowaniu gąbki na zewnętrznych elementach, nawet na kieszeni. Jest lepsza ochrona przed zmianami temperatury i wilgotności. Suwaki chodzą zdecydowanie lepiej i są bardziej trwałe. Podniesiono także ergonomię dzięki możliwości noszenia na cztery sposoby: odpinany pasek na ramię, odpinane regulowane szelki, rączka pozioma i rączka do noszenia pionowego np. w tłoku komunikacyjnym. Pokrowiec wyposażono w nóżki do postawienia, więc nie przewraca się łatwo i nie brudzi od spodu.

  Polecam ten instrument do nauki i gry amatorskiej. Jakość i trwałość typowa dla niemieckiej firmy i przygotowanie instrumentu do gry przez najlepszych polskich lutników, to na prawdę dobre połączenie.

  Powiązane produkty
  Skrzypce Stentor 1018x
  Skrzypce Stentor 1018x
  540,00 PLN
  Skrzypce Stentor 1400
  Skrzypce Stentor 1400
  720,00 PLN
  Skrzypce Sandner SV-300
  Skrzypce Sandner SV-300
  740,00 PLN
  Skrzypce Pengano S Light
  Skrzypce Pengano S Light
  1 100,00 PLN
  A.Salvatini 110 Ciemne
  A.Salvatini 110 Ciemne
  920,00 PLN
  A.Salvatini 725 Jasne
  A.Salvatini 725 Jasne
  1 200,00 PLN
  Skrzypce Stentor Conservatoire
  Skrzypce Stentor Conservatoire
  1 570,00 PLN
  Skrzypce Symfonia
  Skrzypce Symfonia
  1 650,00 PLN
  Skrzypce elektryczne Leonardo
  Skrzypce elektryczne Leonardo
  2 190,00 PLN
  Skrzypce Everplay EV61x
  Skrzypce Everplay EV61x
  470,00 PLN

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

  Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl